“Bu kızdan şarkıcı değil artist olur”

ajdaİlk bölümü bu Çarşamba NTV’de yayınlanacak olan “Hayatımızın Fon Müziği” belgeselinde Şanar Yurdatapan yıllar önce Süperstar hakkında söylediklerini itiraf ediyor…

Türk pop müziğinin Süperstarı Ajda Pekkan’ın hayatının tüm yönleriyle ela alındığı “Hayatımızın Fon Müziği” isimli belgesel, ünlü sanatçıyla ilgili bütün merak edilenleri ekrana taşıyacak. Nedim Hazar’ın hazırladığı, çarşamba akşamı NTV’de yayınlanacak belgeselde Şanar Yurdatapan, kendisine beste vermesi için getirilen genç şarkıcı adayı Pekkan için o dönem hiç de olumlu şeyler söylemediğini itiraf etti.

Ajda beni yanılttı
Yurdatapan belgeselde, 1970’li yıllarda Ajda Pekkan’ı dinlediğini ve “Bu kız çok güzel. Onu artist yapın, şarkıcı olmaz” dediğini anlattı. Yıllar sonra Pekkan hakkındaki bu yorumunu, “Hayatının en büyük yanılgısı olarak” kabul eden Yurdatapan, “Ajda beni yanılttı” dedi. Belgeselde, Fikret Şeneş, Alpay, Seyyal Taner, Nükhet Duru, Erol Evgin’in Pekkan’la ilgili anılarına da yer aldı.

O meşhur şarkıyı istememiş
Belgeselde, Pekkan’ın 1973 yılında çıkardığı 45’liğindeki, sözleri Fikret Şeneş’e ait “Kimler Geldi, Kimler Geçti” şarkısının ilginç hikayesi de anlatılacak. Pekkan’ın bugün hala dillerde olan Şeneş’in bu şarkısını okumak istemediği, ünlü söz yazarının da, “Bu şarkıyı okumazsan sana başka şarkı yok” diyerek rest çektiği belgeselin ilk bölümünde ekrana gelecek.

Kaynak: Hürriyet

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s