Nilüfer’e yasak geldi!

niluferKayahan’ın, kendi şarkılarını artık konserlerinde okumasını istemediği Nilüfer’e karşı açtığı dava dün sonuçlandı. Mahkeme, Kayahan’a ait 17 şarkıyı, Nilüfer tarafından sahne ve konserlerde izinsiz olarak icra edilmesinin önlenmesine karar verdi.
Kayahan, bundan iki yıl önce bir röportajında, “Dostlarım” dediği Sezen Aksu ile Nilüfer arasındaki farkı anlatırken, “Nilüfer önünde bir kalkan balığını yer, ‘Ucundan azıcık ister misin’ demez. Paylaşmayı pek bilmez. Sezen ise en küçük payı kendine bırakıp tabağındakini yanındakilerle paylaşır” demişti. Kayahan, bu röportajın ardından da Nilüfer’in kendisine ait şarkıları sahne ve konserlerinde söylememesi için mahkemeye başvurmuştu. Dava dün sonuçlandı. 4 Nolu Fikri ve Sinai Haklak Hukuk Mahkemesi, Nilüfer’e, Kayahan’ın 17 şarkısını konser ve sahne çalışmalarında izinsiz olarak icra etmesini yasakladı. 

Gizli yapılan duruşmayla ilgili görüştüğümüz Kayahan’ın avukatı Aydın Kurban, “Evet dava bugün sonuçlandı. Bundan böyle Nilüfer Hanım, Kayahan Bey’in şarkılarını konserlerinde izinsiz okuyamayacak. Ancak Kayahan Bey’den yazılı izin alırsa okuyabilecek. Ama kendisi zaten izin vermiyor. Dolayısıyla Nilüfer Hanım’ın bu şarkıları okumasına yasak gelmiş oldu. Mahkemenin verdiği bu karar, telif, fikri hukuk, söz yazarı ve bestecilerin hakları bakımından, hukuksal anlamda tarihi ve çok önemli bir karardır” dedi.

Kayahan, 2004 yılında beste verdiği Nilüfer’e, karşılığını alamadığı gerekçesiyle eserlerini sahnede okumaması için ihtar göndermiş, Nilüfer de bu ihtara itiraz etmişti. Nilüfer’in temyiz için, 15 gün içinde Yargıtay’a başvurma hakkı var.

Kaynak: Hürriyet

Reklamlar

Nilüfer’e yasak geldi!” üzerine bir düşünce

  1. nilüfer böyle bir insan olsa bile kayahanın bunu dilledirmesi n kadar dogru? çok yazık çok! kayahan kendi kendi bitiriyor insnaların gözünde

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s