Yaşarken satmayan albümleri 3 haftadır yok satıyor

Üç hafta önce Bodrum’da trafik kazası geçiren ve hayata gözlerini yuman Barış Akarsu Türkiye’yi yasa boğdu. 28 yaşındaki şarkıcının ani ölümü ‘İnsan sevdiklerinin değerini kaybettikten sonra anlar’ sözünün gerçekliğini ortaya koydu.

Sağlığında tutmamıştı

‘Akademi Türkiye’ adlı yarışmada birinci olduktan sonra, 2005 yılında ‘Islak Islak’ adlı ilk albümünü çıkaran Akarsu, umduğu satış grafiğini yakalayamamıştı. 2006 yılında yakışıklı şarkıcı bu kez ‘Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek’ adında bir albüm çıkardı. Ancak bu albüm de en çok satanlar listelerine girmeyi başaramadı.

30 binlik satışa ulaştı
Ancak Akarsu’nun ölümünden sonra genç şarkıcının albümleri kıymete bindi. Ona her zaman sahip çıkan eski hayranlarının yanına yenileri de eklendi. İki albümü de sadece bir hafta içinde en çok satanlar listesinin ilk sıralarına tırmandı. ‘Islak Islak’ satış listelerinde beşinciliğe kadar yükselirken, ‘Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek’ 7’nci sıraya çıktı. Albümler, Akarsu’nun kaza yaptığı tarihten bu yana yaklaşık 30 binlik satış rakamına ulaştı.

 Digital ortamda da kapış kapış
Sağlığında internet ortamı ve cep telefonlarınıkapsayan dijital plartformda tek bir şarkısı bile satılmayan Akarsu’nun parçaları artık peynir ekmek gibi kapışılıyor. Yakışıklı şarkıcının ilkalbümünde yer alan ‘IslakIslak’, ‘Mavi’, ‘Gel Gör Beni Aşk Neyledi’, ‘Amasra’ve ‘Ayrılacağız’ adlı şarkılar günde ortalama 100adet satıyor. Şarkıcının 2.albümünün en çok ilgigören şarkıları arasındaise ‘Vurdum En DibineKadar’, ‘Vazgeçme’ ve’Kayboldum’ yer alıyor. (SABAH)

Yaşarken satmayan albümleri 3 haftadır yok satıyor” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s