‘Halkın Yıldızları’ başlıyor…

27 Temmuz’dan itibaren atv’de yayınlanacak olan ‘Halkın Yıldızları’nın ön elemeleri devam ediyor. Geçen hafta, İzmir’de yapılan elemelere katılan jüri üyeleri, bu yarışmada tartışmaların değil, sadece türkülerin konuşulacağını söyledi..

atv ekranlarında yaz sezonunun iddialı yarışma programı ‘Halkın Yıldızları’nın ön elemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Elemelerin üçüncü etabı geçtiğimiz hafta İzmir Ege Palas’ta yapıldı. Yüzlerce kişinin katıldığı elemeler oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Jüri, yarışmacı seçmekte zorlanırken, yoğun ilgi yüzünden seçmeler akşam geç saatlere kadar devam etti. 27 Temmuz’dan itibaren her cuma akşamı ekrana gelecek olan ‘Halkın Yıldızları’ ekranlarda türkü fırtınası estirecek. Ebru Akel’in sunuculuğu yapacağı yarışmada; yardımcı sunuculuğu ise Devrim Yalçın üstleniyor. Şakir Öner Gülhan, Kamil Sönmez, Kibariye ve Hilal Özdemir gibi güçlü seslerin jüri üyeliğini yaptığı yarışmada jüri üyelerinin ortak görüşü ise jüri tartışmalarının değil, yarışmacıların söylediği türkülerin konuşulacağı yönünde…

‘BİZ DÜZGÜN JÜRİYİZ’
Türkiye’nin eşsiz seslerinden Kibariye de Oryantal Star’ın ardından bu kez ‘Halkın Yıldızları’nın jürisinde yer alıyor. Bu yarışmayla izleyicilere türkü ziyafeti çekeceklerini söyleyen ünlü sanatçı, “Gerçekten izlenmeye değer, bol türkülü, bol müzikli bir yarışma olacak” diyor. Yarışmacıların ön planda olacağı bir programa imza atacaklarını söyleyen Kibariye, “Jüri üyeleri bu alanda kendilerini kanıtlamış ve sansasyonları olmayan isimler” diye konuşuyor. Yarışmanın bir diğer jürisi Kamil Sönmez, içinde çok güzel umutlar olduğunu, bu yarışmadan güzel sesler çıkmasını istediğini belirtiyor. Sönmez biraz hayal kırıklığı ile sözlerine şöyle devam ediyor: “İzmir elemelerinde çok zorlandık, müracaat eden arkadaşlarımız pek bizi mutlu etmedi. Ama yine de seçtiklerimiz içinde çok iyi sesler var.”

 

Türkülere gönül vermiş, ses sanatçısı, yapımcı, yönetmen ve sunucu Şakir Öner Gülhan ise yarışmaya katılımı, nitelikli katılımcı açısından zayıf buluyor. Elemelerin iyi gittiğini belirten Gülhan, yetişmiş eleman gelmediği için yorulduklarını belirterek, diğer şarkı ve türkü yarışmalarından çok farklı olduklarının altını çiziyor: “Tüm jüri üyeleri kendi çapında isim yapmış değerli sanatçılar. Diğer yarışmalarda, şarkılardan çok kavga dövüş ön plana çıkıyor. Jüri üyeleri kendilerini öne çıkarmak için çırpınıyor.

BU BİR TEŞVİK YARIŞMASI
Kendi adını sansasyonla meşhur etmek için çırpınan jüriler gördük. Ama bizim aramızda öyle biri yok. Hiçbir şey bilmeyen arkadaşa bile teşekkür ediyoruz ve ‘İnşallah bir dahaki sefere’ diyoruz. Halbuki biz de biliyoruz o arkadaşta hiç kabiliyet yok. Onları malzeme olarak kullanıp ezmiyoruz. Bu bir teşvik yarışması, son zamanlarda halk müziğine ilgi çok. Bu ilgiyi daha da körüklemek istiyoruz.”

(GÜNAYDIN)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s