Berksan: “7 yıl sonra zirvedeyim”

“Çilek” adlı şarkısıyla adını duyuran Berksan, yeni albümü “Bay Bay”la iddialı olduğunu söyledi.”10 yıllık kariyer planımın içinde sadece müzik var” diyen genç şarkıcı şunları söyledi:

“7 yıl sonra zirvede olacağım, bundan eminim. Çünkü ben şarkılarımı biriktirerek gidiyorum. Kalpleri kırarak, yaşanmayan aşklarla haber olarak değil. Ne verirsen onu alırsın.”

Konser ve klip çalışmaları dışında çok fazla magazin basınında görünmeyen Berksan, “Ben şarkılarımı biriktirerek gidiyorum, kalpleri kırarak değil. Bu camiada birilerinin ayağını kaydırıp rahat uyuyanlar var” diyor.

İşte Hürriyet gazetesinden bir Berksan röportajı >>

Öncelikle “Bay Bay” adlı albümünüzden bahseder misiniz?
– Yaklaşık iki yıl boyunca repertuvar ve stüdyo çalışmaları sürdü. Stüdyo çalışmaları sırasında bir de film çekimiyle uğraşmam, büyük bir koşuşturmaca yaşamama yol açtı. Bir hayli yoruldum ama sonunda ortaya buna değen bir albüm çıktı.

Geçtiğimiz yıl “Öpüşelim mi” adlı bir single çıkarmıştınız. Albüm öncesi single’ın nedeni “Ben hálá varım, ortalardan kaybolmadım” demek istemeniz miydi?
– Hayır… Özel sebepler taşıyan bir single’dı bu. Normalde ben müziğe “Bu yaz bir single yapayım, konserlere bu şarkıyla çıkayım” zihniyetiyle yaklaşan bir adam değilim. Bu şirketler arasında özel bir şeydi.

Albümdeki 12 şarkı da size ait. Çalışmaya “Tam anlamıyla beni yansıtıyor” diyebilir misiniz?
– Evet. Bu kesinlikle bana özel bir albüm…

 “Bay Bay” ve “Yağlı Boya” gibi hareketli şarkılarınızın sözlerine sanki Nazan Öncel tarzı hakim gibi…
– Bunu sıkça duydum, öyle bir ruh olduğu söyleniyor. Bu herhalde popüler müziğin benim iki yıllık çalışmam sırasında geldiği noktadan kaynaklanıyor. Sonuçta ben de aynı müzikleri dinleyip eğlenen biriyim. Dolayısıyla aynı heyecanı, aynı hazzı duyuyorum.

Benzerlik neden kaynaklanıyor?
– Nazan Öncel’in çok farklı bir tarzı var. Benim de hareketli şarkılarıma genel olarak bakarsanız şunu görürsünüz; kullanılmamış kelimeleri, sempati toplayacak sözleri bulmaya itina gösteririm. Son albümde daha çok yakaladım bunu…

Bulunduğunuz noktadan memnun musunuz?
– Evet, müziğim beni gitmek istediğim yere götürüyor. 10 yıllık kariyer planımda sadece müzik var.

Peki, 10 yılın sonunda ne olmasını hedefliyorsunuz?
– 7 yıl sonra zirvede olacağım, bundan eminim. Çünkü şarkılarımı biriktirerek gidiyorum. Kalpleri kırarak, yaşanmayan aşklarla haber olarak değil. Ne verirsen onu alırsın. Ben ne verdiğimi biliyorum, beklentim de belli. İşime saygı gösteriyorum, karşılığında da saygı görmek istiyorum.

Beni yönetmelerine izin vermeyeceğim

– Magazin camiasından yaşanan polemikler yüzünden mi uzak kalmayı tercih ediyorsunuz? Konserlerinizin, kliplerinizin dışında çok fazla göremiyoruz sizi…
Gerçekten kurgulanmış bir hayatım yok. Samimi bir şekilde yaşıyorum. Ekranda ya da röportaj verirken de evdeki adamım… Beni yönetmelerine izin vermem. Birbirinin röportajını okuyarak, aynı röportajı kendisi düşünmüş gibi verenler var. Komik bir durum ortaya çıkıyor tabii… Kendi fikri olmayan bir zümrede, fikirlerimizi savunup kendimizi ifade etmeye çalışan insanlarız.

(HÜRRİYET)

Reklamlar

Berksan: “7 yıl sonra zirvedeyim”” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s