Şimdiden “Hadise” yarattı!

2009’un Eurovision fatihi olarak şimdiden halkın gönlüne yerleşen Hadise, TRT tarafından seçilmesinin ardından medyada ve kamuoyunda ilgi görmeye devam ediyor. Bir kısım medya “Türkiye’de sanatçı mı kalmadı?” görüşüyle taraflı ve yapay bir tartışma ortamı yaratmaya soyunurken kamuoyu ve müzik çevreleri ise seçimden oldukça memnun.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dünya Turizm Fuarı’na (WTM) katılmak üzere Londra’ya uçmadan önce Hadise ve Eurovision hakkındaki soruları yanıtladı. Eurovision Şarkı Yarışması’nda bizi temsil edecek Hadise’nin Türkiye için umut olduğunu söyleyen Günay, ‘Her yıl yeni bir umutla Eurovision’a gidiyoruz. Bu yıl çarpıcı bir seçim oldu. Medya da halk da yoğun ilgi gösteriyor. Umarım olumlu bir dönüşüm sağlar. Ben seçilmiş arkadaşımıza başarılar diliyor ve Türkiye’yi iyi temsil etmesini diliyorum’ dedi.

Bugün gazetesinin mikrofon uzattığı bazı ünlü isimler de Hadise’nin seçilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

Sezen Aksu: ”Hadise’yi gençliği, çalışma azmi, sahne performansıyla çok beğeniyorum. Onun Eurovision’a seçilmesi beni çok mutlu etti. Zaten ben, oraya gençlerin, onların dilinden anlayanların gitmesinden yanayım. Gençleri her zaman bu yönde destekleyeceğim. Hadise de umarım başarılı bir sonuçla oradan döner.”

Kayahan: ”Eğer doğru söz ve şarkıyla katılırsa başarılı olabilir. Bana söz istemek için teklifte bulunurlarsa seve seve katkıda bulunabilirim. Oylama, SMS yoluyla yapıldığı için başarılı olmamız olası. Hadise’nin Belçika’da yaşadığını, Avrupa kültürünü de gördüğünü biliyorum. Yarışırken onların dilinden konuşmak avantajdır.”

Hande Yener: ”Müzik tarzı bana hiç uymuyor. Kimse kimseyi beğenmek zorunda değil. Kimin gideceğine halkın karar vermesi daha doğru olurdu. Onun Eurovision’a seçilmesi konusunda yorum yapmayacağım. Bu yarışmanın öyle bizim abarttığımız gibi önemli olmadığını düşünüyorum.”

Mustafa Sandal: ”Eurovision’da başarılı olmak için sadece güzel olmak yetmiyor. Avrupalılar güzel insan görmeye alışıklar. Güzel, sahneyi dolduran, dans eden birisi ama şarkı çok önemli. İyi bir besteyle gitmesi şart. Ayrıca herkes şunu bilsin bu yarışma öyle çok önemli bir olay değil. Bana da böyle teklif gelmişti ancak kabul etmedim. Çünkü zaten Avrupa’da konserlerim oluyor. Orada altın plak da aldım.”

Özdemir Erdoğan: ”Hadise kızımız bir kere Avrupa kültürünü almış birisi. Türkiye’de onca sanatçı varken, müzik adına senelerini vermiş kişiler varken neden onun seçildiğini bir türlü anlamıyorum. Bence Hadise’nin Eurovision’a seçilmesi ülkemizdeki sanatçılara büyük haksızlık olmuştur.”

İzzet Öz: ”Sempatik, şov yapan, lisanı olan biri. Tabii onun tarzına uygun olarak hızlı, kıpır kıpır bir parça olacaktır. Hadise bence doğru bir isimdir beni rahatsız etmedi. Şimdiki gençliğin dinlediği, istediği müzik eskisine göre çok değişti. Bazılarının iddia ettiği gibi müziğin duayenlerini, ülkemizin enlerini oraya yollamak bir çözüm olamaz. Onların bazıları da bir zamanlar Eurovision’da yarışmış ve sonuncu gelmişti.”

Reklamlar

Şimdiden “Hadise” yarattı!” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s