Hadise reytingte Tarkan’ı geçti

Tv kanalları arasında her yılbaşında olduğu gibi bu yıl da kıyasıya bir rekabet yaşandı. Kanallar, yılbaşı gecesi izlenme oranlarını yüksek tutmak için ciddi hazırlıklar içine girdi. Acun Ilıca’nın Kenan Doğulu’yu konuk ettiği ‘Var Mısın Yok Musun’u AB kategorisinde de, total kategoride de ilk sırada yer aldı.

Reyting merakı!
Yılbaşı gecesi izlenme oranı (Reyting) ve izlenme payı (Share) en çok merak edilen kişi ise Hadise’ydi. Bu merakın birinci nedeni Hadise’nin Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil edeceği şarkıyı ilk kez seslendirecek olmasıydı. İkinci nedeni ise geçtiğimiz yıl TRT’den beş şarkı için 750 bin YTL alan Tarkan’ın izlenme oranını ve izlenme payını geçip geçmeyeceğiydi.

TRT karlı çıktı
TRT’den yılbaşı gecesi sahneye çıkmak için hiçbir ücret talep etmeyen Hadise, Tarkan’ı izlenme oranlarında hem AB hem de total kategoride geride bıraktı. AB kategorisinde Hadise, Tarkan’dan reytinglerde yüzde üç, Share’de ise yüzde 7.8 daha çok izlendi. Yani TRT, ekrana Hadise’yi çıkarmakla hem reytingi kaptı, hem de başka birine yüksek ücret ödemekten kurtuldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s