İsmail YK’dan ‘vergi’ cevabı

Günaydın, Almanya’da doğup büyüyen İsmail YK’nın Türkiye’de gelir vergisi ödememek için Türk vatandaşlığından çıktığını duyurmuştu. Günaydın’ın haberine göre çifte vatandaşlığı olan İsmail YK, Türk vatandaşlığından çıkarak, gelir vergisinden muaf olmuş ve Türkiye’ye Alman pasaportuyla turist olarak giriyordu. İsmail YK, bu haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

İSMAİL YK’DAN AÇIKLAMA

İsmail YK’nın 05 Temmuz 1978’de Almanya’da doğduğu ve bütün ailesiyle Almanya’da yaşadığı belirtilen açıklamada, Almanya’da hemen hemen bütün Türklerin Almanya’daki iş yaşamlarını sürdürebilmek ve tüm sosyal haklardan yararlanabilmek için mecburen Alman vatandaşı statüsüyle yaşadığı belirtildi.

İsmail YK’nın bu statüde Almanya’da yaşayan milyonlarca Türk’ten biri olduğunun vurgulandığı açıklamada, İsmail YK’nın vergi konusuyla ilgili hassasiyetinden dolayı Türkiye’deki kazançlarından ötürü hem Türkiye’de hem de Almanya’da çifte vergi ödediği savunuldu.
Konuyla ilgili İsmail YK’nın sözleri şöyle:
“Benim Almanya’da yaşadığımı ve Alman Vatandaşlığında olduğumu herkes bilir. Ben zaten zaman zaman röportajlarımda da bunu defalarca söylediğim halde gizli habermiş gibi yapılmasına, benim hedef gösterilmeme bir anlam veremedim ve şaşkınlıkla karşılıyorum. Vergi konusuna gelince Türkiye’de ödediğim vergi makbuzlarından örnekler ektedir. Tüm basın mensuplarına ve Kamuoyuna duyurur saygılar sunarım”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s