Hadise’nin klibi olay yarattı!

Önceki gün internete düşen Düm Tek Tek’in video klibi ortalığı karıştırdı! Basında bugün çıkan haberlerin birçoğu TRT’nin klibi “açık” bulduğu için yayınlamayı reddettiği ve Hadise’den yeni bir klip çekmesini istediğini iddia ederken, Hadise’nin ekibinden ise yazılı bir açıklama yapıldı.

Milliyet’in haberine göre; takım elbise ve kravatla kamera karşısına geçen, ardından ise dansçı kızların üstündeki kıyafeti yırtmasıyla birlikte beyaz şortu ve bustiyeriyle göbek dansı yapan Hadise’nin klibinin TRT tarafından seksi olduğu gerekçesiyle kabul edilmediği öne sürüldü. İlk kez TRT’de gösterilmesi planlanan klip ise önceki gece internete düştü ve binlerce kez tıklandı. Klibin TRT’nin isteği üzerine yeniden çekileceği iddia edildi.

Hadise’nin menajeri Süheyl Atay’dan ise bu haberlere ilişkin bir açıklama geldi. İşte o açıklama:

Değerli kamuoyunun bilgilerine;

Dün sabahtan itibaren gerek internet portallarında gerekse yazılı ve görsel basında “Düm Tek Tek” klibi ile ilgili çıkan çeşitli haber ve açıklamalar gerçekleri yansıtmamaktadır. Bu nedenle Hadise menajerlik şirketi tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

TRT kurumu ve Hadise menajerlik şirketinin yapmış olduğu anlaşma gereği klip versiyonları TRT’ye teslim edilmiştir. Ancak montaj çalışmaları devam etmektedir. Bu süreç içerisinde 3 (üç) farklı klip montajı hazırlanmıştır. Şu an bilinen ve yayınlanan görüntüler TRT kurumunun onayına sunulan klip versiyonlarından sadece 1 (bir) tanesidir. Nitekim görüldüğü üzere gerek görüntü kalitesi gerekse planlar profesyonelce bakıldığında son halini yansıtmamaktadır. Çalışmalar devam etmektedir. En kısa zamanda gerçek klip TRT tarafından kamuoyunun bilgilerine sunulacaktır. Amacımız Eurovision şarkı yarışmasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek olan görsel malzemeyi en son ve mükemmel haliyle sonuçlandırmaktır.

TRT kurumunun bugüne kadar olduğu gibi sanatçının sanatsal üretenliğini kısıtlayıcı herhangi bir tavır ve yaptırımı olmamıştır.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla;

Süheyl ATAY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s