Hayrola, klibim niye çekilmiyor?

Müzikteki 10. yılı nedeniyle geçen hafta Beyaz Show’un özel konuğu olan Hande Yener, elektronik müzikten pop müziğe dönüş yaptığını açıklayınca dikkat çekmiş ve kimi hayranlarını sevindirirken kimi hayranlarını şaşkınlığa uğratmıştı. Bugün medyada yer alan aşağıdaki haber ise ünlü sanatçının plak şirketiyle anlaşmazlık yaşadığı yönünde.

Geçtiğimiz yıl yapımcısı Erol Köse’yle yollarını gürültülü bir şekilde ayıran Hande Yener, yeni şirketi Avrupa Müzik’le de anlaşmazlık yaşıyor. Yener, sözleşmedeki maddeleri yerine getirmedikleri için şirkete ihtarname çekti.

Daha önce bağlı bulunduğu Erol Köse Production’dan, prodüktörü Erol Köse’yle problemler yaşadığı için ayrılan Hande Yener, yeni şirketi Avrupa Müzik’le de anlaşmazlığa düştü. ‘Hayrola’ adlı albüm çalışmalarının, sözleşme şartlarına göre yürütülmediğini söyleyen Yener, hiçbir tanıtım çalışmasının gerçekleştirilmediğini ve aylardır ikinci klibinin çekilmesini beklediğini belirtti. Avrupa Müzik tarafından mağdur edildiğini anlatan ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde Çekmeköy Birinci Noterliği’nden şirkete ihtar çekti.

150 BİN DOLAR ÖDESİN, AYRILSIN!
İhtarı; ikinci klibinin çekilmesini sağlamak, ardından da şirketle olan sözleşmesini feshetmek amacıyla çektiren Yener, mağduriyetini yasal yollarla gidermeyi amaçlıyor. Avrupa Müzik’in ortaklarından Deniz Erdem ise, sözleşmede ikinci klibin mutlaka çekileceği maddesinin yer almadığını iddia etti. Erdem, Yener’in dilerse sözleşmede bulunan 150 bin dolarlık tazminatı ödeyerek şirketten ayrılabileceğini de sözlerine ekledi. Yener’i, 20 bin TL’lik borcunu ödeyerek hacizden kurtardıklarını ifade eden Erdem, “Firma olarak yükümlülüklerimizi yerine getirdik” diye konuştu.

Hande Yener, DMC’den ayrıldıktan sonra Erol Köse’yle anlaşmıştı. Yener’in tarzını Kemal Doğulu’nun belirlemesi üzerine rahatsız olan Köse ‘Ya o, ya ben demiş’, Yener de Avrupa Müzik’le anlaşmıştı. (SABAH)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s