ABD’de Sezen Aksu fırtınası esti

Minik Serçe’nin ABD konser serisi, New Jersey eyaletinin Newark kentinde Performing Arts Center’daki “Prudential Hall” salonunda verdiği konserle son buldu. ABD’de İngilizce yayın yapan Türk dergisi “Turk of America” ile “GNL Entertainment” tarafından organize edilen, Washington merkezli Türk Kültür Vakfı’nın(Turkish Cultural Foundation) sponsorluğuyla, üç ayrı eyalet ve üç ayrı şehirde gerçekleştirdiği konserlerdeki performansıyla hayranları ve Amerikan medyasından büyük övgüler alan Sezen Aksu bu konserler serisinde bir çok ilklere de imza attı.

ABD’de yaşayan Türkler, aralarında Hawai’nin de bulunduğu binlerce kilometre uzaklıktaki eyaletlerden konserlerin düzenlendiği kentlere akın etti. ABD medyası Sezen Aksu konserlerini izlenmesi gereken etkinlikler arasında gösterdi.

ABD’de İngilizce yayın yapan Türk dergisi “TurkofAmerica” ile “GNL Entertainment” tarafından organize edilen, Washington merkezli Türk Kültür Vakfı’nın(Turkish Cultural Foundation) sponsorluğuyla, üç ayrı eyalet ve üç ayrı şehirde gerçekleştirdiği konserlerdeki performansıyla hayranları ve Amerikan medyasından büyük övgüler alan Sezen Aksu bu konserler serisinde bir çok ilklere de imza attı.

-ABD’DE TÜRKLER TARAFINDAN GERÇEKLEŞEN EN BÜYÜK ORGANİZASYON-
Konserleri organize eden Turk of America Dergisinin ortağı Cemil Özyurt, Sezen Aksu ABD konserlerinde bir çok ilklere imza atıldığını belirterek, “Bu konser serisi bütçesi açısından bugüne dek ABD’de Türkler tarafından gerçekleştirilen en büyük konser organizasyonu olma özelliğine sahip. Devlet desteği olmaksızın gerçekleştirilen, tamamı organizatörler ve sponsorlar tarafından finanse edilen bir konser serisi” dedi. Özyurt, Dünyanın en prestijli salonlarından Carnegie Hall’de gerçekleştirilen konser için Sezen Aksu ekibinin ifadesinin, “bugüne dek böyle bir konser görmedikleri” şeklinde olduğunu belirterek, “Konser üç mekanda toplam yüzde 90 doluluk oranı ile izleyici rekoruna da sahip. Üç konseri yaklaşık 6 bine yakın kişi izledi. Birbirine komşu iki eyalette birer gün arayla yapılan ve bu kadar seyirci kitlesine ulaşan başka bir konser olmadı. Konser Fahir Atakoglu’nun ve Sezen Aksu’nun ikinci Carnegie Hall konseri özelliğine de sahip. Ancak Sezen Aksu daha önce Carnegie Hall’de misafir sanatçı olarak yer almış. Fahir Atakoğlu da iki yıl önce Sertab Erener ile birlikte sahne almıştı” diye konuştu. (ANKA)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s