program

60ların romantizmi, 70lerin heyecanı, 80lerin sakinliği ve 90ların yeniden keşfiyle Tamba Tumba her Pazar 21’de Türkiye’nin en KLAS radyosunda sizlerle. (www.klas.com.tr)

45’lik ve 33’lüklerden derlenen özel listeler, Yeşilçam’dan unutulmaz şarkılar, hep Türkçe dinlediğimiz şarkıların orijinalleri, popüler yabancı şarkıların hiç duymadığınız versiyonları, efsane müzik dergilerinden başlıklar, müzik tarihine yön veren olaylar ve haftalık müzik listeleri…

TARİHÇE

2004 Şubat’ında yayın hayatına başlayan Tamba Tumba, müzikseverler için kısa sürede Türkiye radyolarının nostalji klasiği olmayı başardı. Geçmişin değerli seslerini ve unutulmayan şarkılarını bugünün nesliyle buluşturan program birçok ünlü sanatçıyı da stüdyosunda konuk etti.

70’lerin başında Ajda Pekkan’ın Yunanistan’da yayınlanan “Sensiz Yıllarda”, “Yağmur”, “Olmadı Gitti” şarkılarının yine Ajda Pekkan tarafından plağa alınmış Yunanca versiyonları sanatçının sıkı hayranlarının (Vedat Gürtan ve Tayfun Pay) desteğiyle Türkiye’de ilk kez Tamba Tumba’da yayınlandı. (2005)

Fransızca’dan Almanca’ya, Yunanca’dan Japonca’ya tüm şarkılarıyla birden Hepsi Ajda belgeseli, yıllar sonra ilk kez Tamba Tumba’ya konuk olan Saadet Sun ve Funda gibi çok özel sanatçılar, ilk kez yayınlanan aranjman şarkılar ve Melih Kibar, İlhan İrem ve Eurovision Şarkı Yarışması gibi tematik bölümleri programın geniş bir dinleyici kitlesi edinmesini sağladı. Eurovision’a gitmeden önce Gülseren ve Sibel Tüzün de stüdyo konukları oldular ve yalnızca Tamba Tumba mikrofonlarına konuştular! (2005-2006)

(2007) yılına da hızlı giren program, teyzesi Ayla Dikmen için hazırladığı “Seninle Sonsuza Kadar” albümüyle Meltem Çelebioğlu ve Türk popunda her zaman çok özel bir yeri olan efsane isim Seyyal Taner‘i de ağırladı. Yeni yayın döneminde Eurovision 2007 Özel Programı, Tanju Okan Özel ve Onno Tunç Özel bölümleriyle devam eden program, Yeşilçam filmlerine şarkılarıyla hayat veren Belkıs Özener‘i de stüdyosunda konuk etti. Yeliz, Erkin Koray ve Turhan Yükseler‘in konuk olduğu program, Rana Alagöz, Erdener Koyutürk, Eser Noyan, Issız Adam filmindeki şarkısıyla yeniden kulaklarımıza yerleşen Nil Burak ve şarkıları müzik listelerinde her zaman 1 numara olmayı başaran Gökben‘i ağırladı. (2009)

Ve takvim yaprakları 11 Şubat 2010’u gösterdiğinde Radyo KLAS’ta tarihi bir Tamba Tumba gecesi daha yaşanacaktı. Bu kez Türkiye’nin Superstar’ı Ajda Pekkan telefon hattımızda yer aldı, övgü dolu sözlerle programımıza ve radyomuza teşekkür etti. Her Devrin Devleri albümünde Işın Karaca ile olan düeti ile yıllar sonra yeniden kulaklarımızda olan Berkant da dünden bugüne unutulmayan şarkıları ile Tamba Tumba’ya konuk oldu. (2010)

Türk popunda dünden bugüne şarkılarıyla her zaman kalbimizde olan sanatçılar ve unutulmayan şarkıları Tamba Tumba ile her Pazar Radyo KLAS‘tan kulaklarınıza ulaşmaya devam ediyor.

OLCAY TANBERKEN kimdir?

Mimar, DJ, müzik yazarı. 1979 Zonguldak dogumlu. Istanbul Teknik Universitesi Mimarlik fakultesi yuksek lisans mezunu. Serbest mimarlik burolarinda farkli olceklerdeki projelerde gorev aldi, cesitli tasarimlarini hayata gecirdi. Halen insaat sektorunde asil meslegi olan mimarliga devam etmektedir. Mimarligin disinda ilgili oldugu grafik ve web tasarimina iliskin bazi calismalariyla basinda yer aldı. Muzik tutkusu ise 2003 yilindan itibaren onu farkli bir dunyayla tanistirdi. RADYO ViVA‘da basladigi radyoculuga JOY TURK‘te ve RADYO MEGA‘da devam etti, gecmisten gunumuze cok degerli sanatcilari programinda konuk etti. Muzik arsivciligi disinda arastirmaci ve yazar kimligiyle Turk.Net portali, Forum Diplomatik gazetesi, Haber90 sitesi ve Cadde dergisi gibi farkli projelerde muzik koseleriyle ve yazilariyla okuyucularla bulustu. 2003-2007 arasinda muzik dergisi Dinle’yi yayinladi. Basta STUDIO LIVE ve STUDIO 54 olmak uzere Asterix, Life Roof, Zuzu Bar ve Salsanat gibi İstanbul’un çeşitli mekanlarında dünden bugüne Türkçe popun en iyilerini çaldı, afis ve iceriklerini kendi tasarladigi konsept partilerinde radyo ve muzik dunyasinin unlulerini agirladi.

Aylık Turkce pop partilerinde 70’lerden 2000’lere uzanan şarkılarla muzikseverlerle bulusmaya devam ederken DikkatMuzik! sitesinde de müzik dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor.

E-mail: tanberken@gmail.com

http://www.facebook.com/olcaytanberken

http://www.twitter.com/olcaytanberken